Közzétéve
2016.11.07.
Nevelő Fürj ketrec körbe plexivel!
nevelő fürjketrecFokonként állítható szabályzóval (jobb és baloldali foglalat)
Hőmérővel tudjuk kontrollálni
Középen állandóan világító körtével (nem kötelező)
100cm x 60cm és 40cm magas
A csomag tartalma:
- 2db táptartó egy a naposaknak és egy nagyobb nyitható
- 2db önitató előre telepítve csövekkel
- 2db trágyakihúzó
- 2db új infra lámpa
- 1db hagyományos égő
- méretre vágott „szőnyeg”
Idén már nem lesz de jövőre veszünk még magunknak így rendelhető pár db és ami megmarad azt átadhatom a tavasszal
39.000Ft Személyesen vagy…
Postával házhoz utánvét Törékeny + 3490Ft
A keltetés leggyakoribb formája a keltetőgép használata. Keltetőnek nevezzük azt a berendezést, melyben biztosítjuk a kelési hőmérsékletet és páratartalmat, s melyben a tojásokat forgatjuk. A keltetés során a tojásokat naponta forgatni kell, de az első három és utolsó három napon a tojásokat nem tanácsos a forgatni.
A keltetés optimális hőmérséklete 37,2 – 37,6 C. Az optimális páratartalom 85-95%. Ez azt a célt szolgálja, hogy a tojások haja megpuhuljon.
Nagyon fontos momentum a szellőztetés, mivel a fejlődő embrió is levegőzik. Száz vagy több tojás zárt térben hamar telítődik elhasznált vagy mérgezett gázzal, ezért a szellőztetés elsődleges. A tojásforgatás időszakában általában napi kétszer, a keltetés végén (kb. 15. naptól) napi háromszor szükséges.
Minden keltetőgépben van egy ventilátor, melynek szerepe, hogy a beállított hőmérséklet és a párás levegő egyenlő részben szóródjon szét a beltérben, tehát a levegőztetés is elengedhetetlen.
A fürjtojás keltetés fontos momentuma a hűtés, ami nem azonos a levegőztetéssel. Lényege a tojás felforrósodásának elkerülése. A tojás optimális hőfoka úgy állapítható meg, ha szemhéjunkra helyezzük és nem érezzük forrónak. Ha valamely szerkezetnél nincs hűtés funkció, gyakori szellőztetéssel vagy a fűtés időnkénti kikapcsolásával (15-20 percre) oldható meg a hűtés.
A keltetés elejétől a végéig tiszta vízzel párásítsunk, ez is elmaradhatatlan.
Az utolsó három napban a tojásokat permetezzük langyos ecetes vízzel, ez elősegíti a kemény fürjtojáshéj felpuhulását. A 14. napon a tojásokat meg kell lámpázni, s a fiatlan tojásokat el kell távolítani. Ekkor már hallani kopogásokat, halk csipogást. A csibék először kilukasztják a tojás héját, majd pihennek 6-12 órát és aztán repesztenek és kibújnak. Ha 12 óra elteltével sem sikerült a csibéknek kirepeszteni a tojáshéjat, akkor lehet rajtuk segíteni, különben befulladnak.
A tojáskeltetés során a japán fürj csibéje tojásából a 17-18. napon bújik elő. Az új tartásmódnak köszönhetően nem ritka, hogy maga a fürjkotlós kelti ki a csibéit és azok a 18-19. napon ki is kelnek. A gépi keltetésnél a tojások száma a gép befogadó képességétől függ, kotlóssal történő keltetésnél ez kb. 7 tojásban maximálható. (Forrás – http://www.furjtojas.eu/furjtojas-keltetes/)
70 cm-es Fürj ketrec – 120 cm-es Fürjketrec – 130 cm-es Fürj ketrec – 200 cm-es Fürj ketrec – Fürj Önitató